Тайно оръжие за Шанхайската история

Тайно оръжие за Шанхайската история

Тайно оръжие за Шанхайската история

Blog Article

„Кървави разкази“ на Александър Чакъров са игра на руска рулетка без празно място в барабана, като в револвера на съдбата са заредени разкази-патрони с опустошителна сила.

Два от тях ви бях представил преди това в блога – „Петокнижие Исааково“ и „Далеч от Толедо“. Разказах ви и за актуалната автобиографична книга, която ни събра и през онази декемврийска вечер в претъпкания с приятели и почитатели салон на „Одеон“.

Говорим си за... Чували ли сте за мистерията около Царичина? Ето я историята около този феномен

Веднага щом завърши, той се записа в Китайския работнически корпус на Британската армия.

Ще се доверим на жребий: ези – ще се оженим, тура – ще се разделим завинаги.

Зрелището в "Арена София" между Григор Димитров и Новак Джокович остави следа не само н...

Още нови кръвосмешение Разкази кръвосмешение Кратки истории

По време на Втората световна война, в стремежа си да създаде своята азиатска империя, японската армия извършва нечувани жестокости в Корея и Китай, като сред тях е отвеждането в плен на стотици хиляди т.

Базиран на истински събития и факти, романът разказва сърцераздирателна и смела история за Франция, Голямата война и още по-голямата – и забранена – любов.

Георги Господинов: "Градинарят и смъртта" не е книга за смъртта, а за живота, който чезне

Бои между японскими десантниками и китайскими силами береговой обороны продолжались в городах и деревнях побережья в течение двух недель. Так как у китайских войск имелось лишь лёгкое стрелковое вооружение, авиаподдержка была недостаточной, а китайского флота практически не существовало, то они понесли тяжёлые потери, от некоторых полков осталось лишь по несколько человек. Песчаные почвы не позволяли соорудить сильных укреплений, а те, что удавалось возвести, не обеспечивали хорошей защиты.

Китайские войска пересекли Сучжоухэ и перегруппировались для новой схватки с японцами.

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на разкази Шанхай Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури.

- Съмнявам се да са се отказали - гласът на Тео издаваше разочарованието му, - а през това време половината ми съученици постъпиха в армията. Трябва да направя нещо.

Report this page